Zbiórka krwi – efekty

W dniu 11 października w Sobieniach Jeziorach odbyła się zbiórka krwi dla mieszkańca gminy Rafała Kasprzaka. Do oddania krwi zgłosiło się 136 osób z czego zostało zakwalifikowanych 75 osób. Łącznie zebrano 35 litrów krwi. Jest to znakomity wynik, gdyż średnio w takiej akcji zbiera się około 12 – 15 litrów.

Podczas zbiórki krwi, w świetlicy wiejskiej odbywał się koncert, który mógł zobaczyć każdy mieszkaniec gminy. W koncercie wystąpili młodzi, bardzo uzdolnieni wykonawcy: Agata Zakrzewska, Aleksandra Cmoluch oraz zespół The Potters.
Akcja została zorganizowana przez Sobieńskie Stowarzyszenie Rozwoju Regionalnego przy współpracy ze Stowarzyszeniem Transplantacji Serca koło Zabrze.
Wśród chętnych do oddania krwi a także na widowni podczas koncertu był obecny nawet prezydent Otwocka pan Zbigniew Szczepaniak.

Wszyscy, którzy pracowali przy organizacji akcji oraz wykonawcy zostali poczęstowani pysznymi pierogami, przygotowanymi przez panią sołtys Ewę Strzyżewską.Kwiaty dla wokalistów ufundowała kwiaciarnia pani Krajewskiej. Cała akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem lokalnych mediów.

YouTube Preview Image

Mieszkańcy gminy Sobienie Jeziory, stojąc w długiej kolejce i moknąc w strugach deszczu, udowodnili, że mają ogromne serca. Dziękujemy!

1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)